Licensed to Bluffton College                    Hy-Tek's Meet Manager 2/23/2004
                HCAC Performance List - 12/11/2003 to 3/13/2004                
                             Indoor Track & Field                              
                            12/11/2003 to 3/13/2004                            
                               Performance List                                
 
Event 2  Men 55 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School           Entry Time            
===============================================================================
  5  Ben Dodds                        Bluffton               6.64            
          1/23, ONU
  8  Al Pearson                       Bluffton               6.80            
          2/20, ONU
 10  Ryan Nusbaum                     Bluffton               6.82            
          2/20, ONU
 11  Aaron Williams                   Bluffton               6.86            
          2/7, Anderson
 12  Troy Baumer                      Bluffton               6.88            
          2/13, ONU
 19  Brett Cordy                      Bluffton               7.07            
          2/7, Anderson
 22  Shandon North                    Bluffton               7.17            
          2/7, Anderson
 
Event 4  Men 55 Meter Hurdles
===============================================================================
     Name                        Year School           Entry Time            
===============================================================================
  6  Troy Baumer                      Bluffton               8.56            
          2/20, ONU
 
Event 6  Men 200 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School           Entry Time            
===============================================================================
  6  Aaron Williams                   Bluffton              23.67            
          2/7, Anderson
  9  Al Pearson                       Bluffton              23.83            
          2/7, Anderson
 10  Ryan Nusbaum                     Bluffton              24.02            
          2/7, Anderson
 12  Ben Dodds                        Bluffton              24.31            
          2/7, Anderson
 16  Shandon North                    Bluffton              25.00            
          2/7, Anderson
 17  Brett Cordy                      Bluffton              25.15            
          2/7, Anderson
 20  Mike Vice                        Bluffton              25.36            
          2/7, Anderson
 27  O'Shea Bowens                    Bluffton              26.06            
          2/7, Anderson
 
Event 8  Men 400 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School           Entry Time            
===============================================================================
  2  Troy Baumer                      Bluffton              52.21            
          2/7, Anderson
  6  Johnny Ichrist                   Bluffton              54.24            
          2/7, Anderson
  7  Shandon North                    Bluffton              54.71            
          1/23, ONU
  8  Mike Vice                        Bluffton              55.40            
          2/7, Anderson
  9  O'Shea Bowens                    Bluffton              55.72            
          2/20, ONU
 
Event 10  Men 800 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School           Entry Time            
===============================================================================
  1  Dan Rosebrock                    Bluffton            2:01.04            
          2/20, ONU
  3  Jordon Bruner                    Bluffton            2:03.23            
          2/20, ONU
  5  Johnny Ichrist                   Bluffton            2:06.17            
          1/23, ONU
 
Event 12  Men 1500 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School           Entry Time            
===============================================================================
  4  Johnny Ichrist                   Bluffton            4:24.50            
          2/20, ONU
  8  Dan Rosebrock                    Bluffton            4:32.94            
          2/7, Anderson
  9  Andy Schiefer                    Bluffton            4:33.91            
          1/23, ONU
 12  Dave Espinoza                    Bluffton            4:42.62            
          1/23, ONU
 13  Patrick Cooley                   Bluffton            4:46.61            
          2/7, Anderson
 14  Roy Kaplan                       Bluffton            4:53.74            
          1/23, ONU
 15  Jay Taylor                       Bluffton            5:03.62            
          2/7, Anderson
 
Event 14  Men 3000 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School           Entry Time            
===============================================================================
  3  Patrick Cooley                   Bluffton           10:12.01            
          12/11, Findlay
 
Event 16  Men 5000 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School           Entry Time            
===============================================================================
  4  Dave Espinoza                    Bluffton           16:41.14            
          2/7, Anderson
 14  Patrick Cooley                   Bluffton           17:31.67            
          1/23, ONU
 17  Jay Taylor                       Bluffton           17:55.00            
          1/23, ONU
 18  Andy Schiefer                    Bluffton           18:01.18            
          2/7, Anderson
 19  Chris Wojciechowski              Bluffton           18:15.13            
          1/23, ONU
 
Event 18  Men 4x200 Meter Relay
===============================================================================
     School                                            Entry Time            
===============================================================================
  2  Bluffton  'A'                                        1:33.28            
          2/14, ONU
     1) Ben Dodds                       2) Aaron Williams                 
     3) Al Pearson                      4) Ryan Nusbaum                   
 
Event 20  Men 4x400 Meter Relay
===============================================================================
     School                                            Entry Time            
===============================================================================
  2  Bluffton  'A'                                        3:30.14            
          2/20, ONU
     1) Al Pearson                      2) Dan Rosebrock                  
     3) Shandon North                   4) Troy Baumer                    
 
Event 22  Men Distance Medley
===============================================================================
     School                                            Entry Time            
===============================================================================
  3  Bluffton  'A'                                       11:14.71            
          1/23, ONU
     1) Dan Rosebrock                   2) Al Pearson                     
     3) Johnny Ichrist                  4) Dave Espinoza                  
 
Event 24  Men High Jump
===============================================================================
     Name                        Year School           Entry Mark            
===============================================================================
  3  Jeremy King                      Bluffton              1.88m            
          2/13, ONU
 
Event 26  Men Pole Vault
===============================================================================
     Name                        Year School           Entry Mark            
===============================================================================
  1  Clint Dillon                     Bluffton              4.27m            
          2/13, ONU
  3  Josh Espinoza                    Bluffton              3.97m            
          2/20, ONU
  4  Fred Yoder                       Bluffton              3.82m            
          2/13, ONU
 
Event 28  Men Long Jump
===============================================================================
     Name                        Year School           Entry Mark            
===============================================================================
  9  Shandon North                    Bluffton              5.60m            
          2/7, Anderson
 
Event 32  Men Shot Put
===============================================================================
     Name                        Year School           Entry Mark            
===============================================================================
  3  Steve Myers                      Bluffton             13.81m            
          1/23, ONU
 13  Michael Klotz                    Bluffton             11.66m            
          1/23, ONU
 16  Troy Baumer                      Bluffton             10.68m            
          2/13, ONU
 
Event 34  Men Weight Throw
===============================================================================
     Name                        Year School           Entry Mark            
===============================================================================
  7  Steve Myers                      Bluffton             12.62m            
          2/14, ONU
  8  Michael Klotz                    Bluffton             11.69m            
          2/7, Anderson